Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ İstilalden İstikbale
 
 
ANA SAYFA ÜNİVERSİTEMİZ YÖNETİM AKADEMİK BİRİMLER İDARİ BİRİMLER KÜTÜPHANE ÖĞRENCİ İŞLERİ İLETİŞİM ENGLISH
 
 
Çalışan Gazeteciler MAKÜ’de Düzenlenen Yemekte Bir Araya Geldi
Rektörlük 11.01.2018

Türk basınında “24 Temmuz Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı”nın ardından en önemli ikinci gün olan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla basın mensupları, Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ’ın daveti ile Avşar Han’da düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti ile ortaklaşa düzenlenen ve Burdur’da görev yapan basın mensuplarının aileleri ile birlikte bulunduğu yemeğe Vali Şerif YILMAZ, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar BAŞGÜL, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat TUNCEL, İl Emniyet Müdürü Arif ÇANKAL, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer BAĞCI, İlçe Belediye Başkanları, Rektör Yardımcıları ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Çalışan gazeteciler onuruna düzenlenen yemek, açılış konuşmaları ile başladı. Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat TUNCEL yaptığı konuşmada, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününün anlam ve önemine değindi ve sözlerine “Üniversite yönetimi ve cemiyet olarak kurguladığımız tema büyük burdur ailesini bir araya getirmektir. Hepimiz Burdur için varız. Bunun için çalışıyoruz. Burdur basını üniversite kurulduğundan beri üniversiteye hep ayrı önem verdi. Üniversite yönetimine de bize verdikleri değer için teşekkür ediyorum.” şeklinde devam etti. 10 Ocak’ın Çalışan Gazeteciler Günü olması ile birlikte Türk İdareciler Günü de olduğunu belirterek zor şartlar altında görev yapan tüm idarecileri de kutladı.

Gazetecilerin yoğun bir çalışma hayatı olduğuna dikkat çeken Rektör KORKMAZ ise “Basın çalışanlarının mesaisi, yoğun bir gayret ve inanılmaz bir performansla sürüyor. Bizler de yoğun mesai harcıyoruz ama belli saatten sonra dinlenmeye çekilebiliyoruz ama siz basın mensuplarının böyle bir lüksü olmuyor. Bunda tabi ki haberin hızla yayılması ve ona yetişme çabası da etkili oluyor. Çünkü olayın doğru, tarafsız, yazılı ve görsel basına dönüştürülmesi belli bir performans gerektiriyor. Bu vesileyle tüm gazetecilerin gününü tebrik ediyorum. Üniversitemizin Burdur’un gözbebeği olduğunu biliyor ve çalışmalarımıza o yönde önem veriyoruz. Basın mensuplarımız da üniversitemizin gelişimini halkımıza duyurmada her zaman yanımızda oldu. Burdur merkez ve ilçelerinde yer alan tüm basın mensuplarını ağırlamak bizleri ayrıca mutlu ediyor. Üniversite bünyesinde İletişim Meslek Yüksekokulu kurmayı amaçlıyoruz. Sektörün ihtiyaç duyduğu ara elemanı yetiştirilmesinde bizlerin de katkısı olmasını diliyoruz. Bugün Türk İdareciler Günü olması vesilesiyle de hem idarecilerin hem de haber kaynaklarının burada bulunması da bugünü anlamlı kılıyor. Hem siz basın mensuplarının hem de tüm idarecilerin gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Gazeteciliğin aldığı bilgiyi, haberi kamu adına, millet adına bağımsız ve katkısız kamuoyuna aktarmak zorunda olduğuna dikkat çeken Vali Şerif YILMAZ ise “Gazeteciliği birilerinin patronluğu adına yapıyorsa orada gazetecilik olmaz. Gazeteci terör örgütü adına bir şeyler yazıyor, işlem yapıyorsa, terör örgütünün sözcülüğünü yapıyorsa, orada gazetecilik yok, terör örgütü var, terör örgütü mensupluğu var demektir. Böyle bir durum karşısında da hemen bu gazeteciler hakkında işlem yapılması gerekir. Fikir ayrı, eylem ayrı şekilde eğer siz terörü destekler manada halkı teşvik eder, terörü teşvik ederseniz, halkı eyleme teşvik ederseniz, o zaman zaten gazetecilik değil, terör örgütünün yöneticisi sıfatıyla insanları yönlendirmeye çalıştığınız anlaşılır. Ancak Türkiye’de maalesef bu ayrımları yapamayanlar var. Çünkü fikir özgürlüğü deyince her şeyin özgür olduğunu sananlar var. Hayır öyle bir şey yok, kimse herhangi bir ülkeye, devlete kendisinin yıkılması için devletinin çökertilmesi için fırsat vermez.Biraz önce sayın rektörümüz söyledi; bu yemek programıyla ilgili yaptığımız istişarede benim teklifim şu oldu, hem gazeteciler, hem idareciler günü aynı güne tekabül ediyor. Bu nedenle biz ikimiz de misafir olalım ev sahibi siz olun dedim. Sağ olsunlar ev sahibi olarak bizi idareci, sizleri de basın çalışanları olarak beraber ağırlıyor. Bu vesileyle gazeteci arkadaşlarımızla bizleri buluşturduğu için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Burdur Gazeteciler Cemiyeti kurucu yönetim kurulu üyelerine anmalık takdiminde bulunuldu. Akşam yemeği, Vali YILMAZ, Rektör KORKMAZ ve gazetecilerin çocuklarla birlikte günün anısına kutlama pastası kesilmesi ile son buldu.   
 
Fotoğraflar/Resimler
Diğer Haberler-Duyurular
  BAŞBAKANIMIZIN VERMİŞ OLDUĞU SÖZ, İCRAATA GEÇTİ 18.01.2018
  Acı Kaybımız... 19.01.2018
  Öğretim Elemanı Kadro İlanı Giriş Sınavı Sonuçları 15.01.2018
  Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ MAKÜ'de 12.01.2018
  Rektör KORKMAZ, MAKÜ’nün Paydaşı Olduğu BEKAP Projesi Kapsamında Düzenlenen Programa Katıldı 12.01.2018
  TÖMER öğrencileri kahvaltıda buluştu 12.01.2018
  2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyıl Eğitim Bilimleri Enstitüsü Temel Eğitim Anabilim Dalı Sınıf Eğitimi Doktora Programını Kazanan Öğrencilerin Kayıt Duyuruları 12.01.2018
  Sosyal Bilimler Enstitüsü 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Doktora ve Tezli Yüksek Lisans Öğrenci Alım Sonuçları 12.01.2018
  Çalışan Gazeteciler MAKÜ’de Düzenlenen Yemekte Bir Araya Geldi 11.01.2018
  İnsani Geçim Ücreti Açıklandı 11.01.2018
  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’ndan Rektör KORKMAZ’a Ziyaret 10.01.2018
  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kurum İçi Yatay Geçiş Başvuru Koşulları ve Kontenjanları 09.01.2018
  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kurumlararası Yatay Geçiş Başvuru Koşulları ve Kontenjanları 09.01.2018
  MAKÜ, Akademik Kadrosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor 29.12.2017
  Milli Şairimiz Mehmet Akif, Vefatının 81. Yıldönümünde Saygıyla Anıldı 27.12.2017
  MAKÜ’den Burdur’un Tanıtımına Büyük Destek 25.12.2017
  MAKÜ İstiklal Yerleşkesi 3 Boyutlu Resimlerle Renklenecek 25.12.2017
  MAKÜ 1. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak 19.12.2017
  2018 Yılı Akademik Teşvik Başvuru Takvimi 15.12.2017
  Prof. Dr. Hüseyin DALĞAR Rektör Yardımcılığına Atandı 13.12.2017
  Yazılım Topluluğu “Turıng’den Geleceğe Yapay Zeka” Konferansında 15.12.2017
  Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’na MAKÜ’den Fahri Doktora Payesi 05.12.2017
  2.Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Sempozyumu ve Bilim Sanat Ödülleri Töreni Arnavutluk’ta Gerçekleştirildi 05.12.2017
  Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu 30.10.2017
  Rektör KORKMAZ Basının Sorularını Yanıtladı 31.10.2017
 
Facebook Twitter
Servisler
    E-Posta
    Öğrenci E-Posta
    Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS-Öğrenci)
    Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS-Akademisyen)
    Rehber
    Akademik Takvim
    Akademik ve Blog Sistemi (ABS)
    Bilimsel ve Teknoloji UAM
    Yemek Listesi
    Yemekhane Akıllı Kart ve Rezervasyon
    Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS)
 
  ARA
MAKU-TV   MAKU Sosyal Tesisler
MAKU-Android  
Erasmus+Sust-Eco-Project
 
 
 
 
author:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr publisher:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr, Tarık KABAK, tkabak@mehmetakif.edu.tr