.

MAKÜ SPOR’da Play-Off Heyecanı

14.02.2018

Burdur 1. Amatör kümede mücadele eden MAKÜ Spor futbol takımı 10.02.2018 Cumartesi günü erteleme maçında Yeşilova ilçe stadında rakibi Yeşilova Bld. Spor ile oynadığı müsabakaya; Mehmet CANGAR, Akın AYKIN, Barış AYDIN, Mehmet ÖZBEK, Celal KAYA, Musa SOLLAR, Sercan AKTAŞ, Mustafa İŞLER, Haydar KİLECİ, Ali İhsan DALDAL, Muhittin ALTINDÖKER ilk 11’i ile başladı. MAKÜ Spor 90 dk. boyunca üstün oynadığı müsabakayı Celal KAYA, Sercan AKTAŞ ve Haydar KİLECİ’ nin attığı gollerle 3-1 kazandı.

Maçı Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet ŞİMŞEK, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri ÖZBEK ve Yeşilova’ lı futbol severler birlikte izlediler. Maç öncesinde MAKÜ Spor kulübü yakın zamanda vefat eden Yeşilova Belediyespor Teknik Direktörü Muzaffer BAŞ için taziyelerini bildirdi. Maç sonu Yeşilova Belediye Başkanı Nuri ÖZBEK , MAKÜ Spor futbol takımına yemek ikramında bulunup, play-off müsabakalarında başarılar diledi.

MAKÜ Spor’ un 11.02.2018 Pazar günü ise rakibi Tefennigücü Spor Kulübü oldu. Tefenni ilçe stadında oynanan müsabakaya MAKÜ Spor; Oğuzhan MAZI, Akın AYKIN, Mehmet ÖZBEK, Musa SOLLAR, Alişan ŞİMŞEK, Nevruz BİLGİN, Alperen ARAZLI, Cengizhan YILMAZ, Mehmet Anıl ALTUN, Ali İhsan DALDAL, Emin İNCE ilk 11’i ile başladı. Yine maçı üstün bir oyun sonrasında Ali İhsan DALDAL(3), Mehmet Anıl ALTUN, Nevruz BİLGİN, Cengizhan YILMAZ, Emin İNCE, Haydar KİLECİ’ nin golleriyle 8-2 kazandı.

Maçı Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet ŞİMŞEK ve Tefenni’ li futbol severler birlikte izlediler. MAKÜ Spor bu sonuçla birlikte ligin normal sezonunu 14 maçta 14 galibiyet ile lider tamamlayıp play-off müsabakaları öncesi rakiplerine gözdağı verdi. 14 maçta rakip filelere 81 gol gönderen MAKÜ Spor, kalesinde ise sadece 10 gol gördü. Play-off turu ilk maçında MAKÜ Spor 18.02.2018 Pazar günü saat 13:00 ‘de Gazi Atatürk Stadında Çallıca Gençlik ve Spor Kulübü ile karşılaşacak.

MAKÜ Spor kulüp başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ başta Üniversitemiz Rektörü Adem KORKMAZ olmak üzere tüm Üniversite yönetimine verdikleri destek ve katkılardan dolayı teşekkürlerini ileterek, Üniversite akademik ve idari personelleri ile tüm MAKÜ’ lü öğrencileri play-off sürecinde tribünlerde görmekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

MAKÜ Spor Teknik Direktörü Dr. Sezgin KORKMAZ Bölgesel Amatör Lig yolunda 3 aşamadan oluşan sürecin ilk aşamasını lider olarak tamamlamış olmaktan mutlu olduklarını belirterek, play-off müsabakalarında da aynı başarıyı tekrarlamak istediklerini dile getirdi. Amaçlarının sadece Bölgesel Amatör Lige yükselmek değil, aynı zamanda Burdur’ lu futbol severlere güzel futbol izletmek olduğunu ifade eden Dr. Sezgin KORKMAZ, Burdur’un sporsever insanları ile Üniversite arasında futbol aracılığıyla duygusal bir bağ kurulabileceğine de dikkat çekti. Futbolun estetik yönleri ile Futbol ve şehir ilişkisini canlı tutarak bu vesileyle ilerleyen dönemlerde tribünleri doldurabileceklerine inandıklarını söyledi. Bu bağlamda play-off sürecinde tüm futbol severleri tribünlere davet etti.


Görseller

DUYURULAR

  • Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müzik Teknolojileri Bölümü Özel Yetenek Sınav Başvuru Koşulları ve Ön Kayıt İlanı | 14.08.2018
  • 2018-2019 Yabancı Uyruklu Öğrenci Lisansüstü Programlara Başvuru Sonuçları/2018-2019 Academic Year International Student Application Results for Master and PhD Degrees | 14.08.2018
  • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı Başvuru Koşulları ve Ön Kayıt İlanı | 10.08.2018
  • Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi ve Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalları Özel Yetenek Sınavlarına Girmeye Hak Kazanan Adayların Dikkatine; | 09.08.2018
  • 7143 Sayılı Öğrenci Af Kanununa İlişkin Duyuru | 30.07.2018
  • Türkiye-Pakistan (Pak-Türk) Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı İlanı | 19.07.2018
  • Kurumlar Arası ve Kurumiçi Yatay Geçiş Kontenjanları ve Başvuru İşlemleri | 17.07.2018
  • Pedagojik Formasyon Duyurusu | 07.06.2018