Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ İstilalden İstikbale
 
 
ANA SAYFA ÜNİVERSİTEMİZ YÖNETİM AKADEMİK BİRİMLER İDARİ BİRİMLER KÜTÜPHANE ÖĞRENCİ İŞLERİ İLETİŞİM ENGLISH
 
 
Sosyal Hayat
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı öğrencilerimizin sağlık hizmetleri, rehberlik hizmetleri, sosyal hizmetler, sosyal tesisler ve spor alanlarını düzenlemenin yanı sıra öğrencilerimizin kültürel etkinliklerini de desteklemektedir. Kültür Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren topluluklarla koordineli olarak etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Kültürel etkinliklerimizin amacı Üniversitemiz öğrencilerinin ilgi alanlarına göre ders dışı zamanını değerlendirmek, yeni ilgi alanları edinmelerini sağlayacak ortamlar yaratarak dinlenme ve eğlenme alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılımlarını özendirmek ve öğrencilerin kültürel açıdan gelişmelerine yardımcı olmaktır.

Üniversitemiz öğrencilerin istekleri doğrultusunda sanat ve spor dünyasında tanınmış birçok sanatçı ve bilim adamını konuk etmektedir.

Bilim Şenlikleri
İnsanlara bilimi farklı yönleriyle anlatmak, özellikle genç kuşaklara bilimi eğlenceli yönleriyle açıklamak ve bilimin içine çekerek bilimi sevdirmek amacıyla her yıl Mayıs ayında Bilim Şenliği organize edilir.

Mezuniyet Törenleri
Öğrencilerimizin mezuniyet törenleri büyük bir coşkuyla Burdur Gazi Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilir. Hayata eğitim-öğretimini tamamlamış olarak atılmaya hazır olan öğrenciler istedikleri mekânlarda hazırladıkları mezuniyet baloları ile güzel bir başlangıçta buluşurlar.

Bahar Şenlikleri
Üniversitemiz Bahar Şenliği, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın organizasyonuyla Mayıs ayında gerçekleştirilir. Birçok ünlü sanatçının konuk olduğu şenliklerimizde konser alanında öğrenci ve Burdurlulara eğlenceli vakit geçirirler. Şenliğimiz boyunca Öğrenci Toplulukları ile Fakülte ve Yüksekokul öğrencilerinin yapmış olduğu gösteriler de şenliğe ayrı bir renk katar.

 
Facebook Twitter
Öğrenciler
    Sosyal Hayat
    Burslar ve Çalışma Olanakları
    Beslenme
    Barınma
    Taban Puanlar
    Öğrenci Bilgi Sistemi
    E-Posta
    Akademik Takvim
    Kütüphane
    Öğrenci İşleri
    Öğrenci Konseyi
    Öğrenci Toplulukları
    Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
    Yönetmelikler
    Yönergeler
    Özel Gereksinimli Öğrenci Birimi
    Tanıtım Filmi
    Tanıtım Kataloğu
    Kablosuz İnternet
    İletişim
    Bilgi Edinme
 
  ARA
MAKU-TV   MAKU Sosyal Tesisler
MAKU-Android  
Erasmus+Sust-Eco-Project
 
 
 
 
author:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr publisher:İsmail ATICI, Can YASTIOĞLU, cyastioglu@mehmetakif.edu.tr, Gürkan GÖÇER, ggocer@mehmetakif.edu.tr, Hüseyin KARAOĞLU, hkaraoglu@mehmetakif.edu.tr, Tarık KABAK, tkabak@mehmetakif.edu.tr